THE Суспільство DIARIES

The Суспільство Diaries

The Суспільство Diaries

Blog Article

Суспільні відносини об’єктивно обумовлені, пов’язують людини з соціальною групою. Рівень взаємодії між людьми в групі формує міжособистісні відносини. Емоційне ставлення людини до самої себе формує внутрішньоособистісні відносини.

Вплив релігії, як беззаперечного джерела морального авторитету зменшується. Виникають світські ідеології, різні люди приходять до різних, іноді взаємовиключаючих, цінностей і вірувань. Значною мірою це відбувається під впливом науки як нова важлива соціальна інституція, оскільки технологічні нововведення залежать від розширення та вдосконалення наукових знань.

Інституціоналізація – це процес, коли суспільна потреба починає усвідомлюватися як загальносоціальне, а не як приватне, і для її реалізації в суспільстві встановлюються особливі норми поведінки, готуються кадри, виділяються ресурси.

Тільки в суспільстві можлива самореалізація людини, щоб реалізувати своє індивідуальне «Я», треба взаємодіяти з іншими людьми.

Людина вчиться спілкуватися, слідувати соціальним нормам і відтворювати свій рід

Духовна сфера відображає моральний розвиток суспільства. У неї входять культурні досягнення, цінності та ідеали, норми моралі, мистецтво.

Лекторіум - освітні матеріали для школярів та студентів

Залежно від критеріїв соціологи по-різному визначали типи суспільств. Наприклад, беручи за головну ознаку писемність, Суспільство їх поділяли на писемні та дописемні.

су­спільства може тільки державна організація. Держава ви­никає як соціальний інститут, покликаний

Найважливіші спіль­ноти — сім’я, громада, стан, клас, народ, нація.

Процесуальний підхід розглядає управління як суму виконуваних функцій. Управління за Файолем – передбачення, організація, розпорядження, координування, контроль. Системний підхід розвивали Джонсон і Кастін. Управління включає планування, організацію, управління і зв’язок:

Висновок:існують як основні, так і другорядні інститути (принцип матриць).

Передача культурних цінностей від покоління до покоління — це не функція суспільства.

В результаті значно поглиблюється розподіл праці, спеціалізація окремих осіб та груп на певних видах економічної діяльності. В технологічно найпростіших суспільствах фактично все працездатне населення було зайняте у здобутті їжі.

Report this page